<!–:et–>Seminar „Erinevad inimesed – üks rahvas"<!–:–><!–:ru–>Семинар "Разные люди- один народ"<!–:–>

Laupäev, oktoober 17, 2009

SA Domus Dorpatensis kutsub noori osalema järgmisel teisipäeval, 20. Oktoobril seminaril „Erinevad inimesed -  üks rahvas”.

Üritus toimub seminaride sarja „Tolerantse Tartu eestkostevõrgustik” raames.

Tuleval teisipäeval kutsub SA Domus Dorpatensis huvilisi osalema seminaris, mille teemaks on help me write an essay Eesti riigiidentiteet ehk see, mis peaks erinevad Eestiga seotud inimesed üheks rahvaks tegema. Milline on see eestlaste ja milline eestivenelaste jaoks, mis võiks erinevaid Eestiga seotud inimesi omavahel liita, kas Eestis on lihtne olla samaaegselt eestlane ja venelane või hoopis venekeelne eestlane.

Seminaril osalevad Tartu Ülikooli ajakirjandus ja kommunikatsiooni osakonna meediauuringute professor Anu Masso, õppeosakonna juhataja Aune Valk ja Tartu Ülikooli politoloogia osakonna professor – Raivo Vetik. Masso räägib teemal: Eesti elanike identiteedid, Valk jutustab Eestivenelaste Eesti identiteedist ning Vetik teeb ettekannet teemal erinevad inimesed ja üks riigiidentiteet. Ürituse teises osas toimub avalik arutelu riigiidentiteedi teemal: miks seda vaja, kuidas ja milliseks seda kujundada?

Üritus toimub 20. Oktoobril kell 15:00 Domus Dorpatensis ruumides. Domus Dorpatensis asub aadressil: Ülikooli 7, II korrus. Üritus on osalejatele tasuta, kuid korraldajad paluvad eelnevalt registreeruda e-posti teel: dorpatensis@dorpatensis.ee

Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainformatsioon: Domus Dorpatensis koduleheküljel.Lisa kommentaar