Filmiõhtu „Mustlase missioon“

Laupäev, veebruar 13, 2010

Olete oodatud Avatud Eesti Fondi kaastoel valminud dokumentaalfilmi „MUSTLASE MISSIOON” esilinastusele 19.veebruaril kell 18.00 KUMU auditooriumis. Seanss on TASUTA!

Film räägib mõistagi Eesti romadest – siiani üsna vähemõistetud kultuurivähemusest Eesti ühiskonnas, kelle ümber ringleb ometi kõige rohkem negatiivseid stereotüüpe.

Dokumentaalfilm “Mustlase missioon” kestab 62 minutit. Filmi režissöör ja produtsent on Vahur Laiapea.

50-aastane Georg Vinogradov on Võru Nelipühi kiriku pastor. Mustlasrahvusest Georg jõudis usuni läbi karmi elukooli, kuhu mahub ka vanglaaeg Patareis. Georg on kaheksa lapse isa. Tema kodu on tema kirik – Georg on poole oma vanast puumajast andnud koguduse kasutada.

Mustlaste elu on Georgi hinnangul sügavas kriisis. Iidne kirjutamata mustlasseadus ei toimi enam – näiteks selle kohta, et ei tohi varastada sealkandis, kus elab teisi mustlasi. Kogukond on lõhki, igaüks heitleb omasoodu, mustlane petab mustlast. how much does cialis cost at cvs Mustlasrahva peal lasuks kui needus, usub Georg.

Georg armastab oma rahvast, ent tahab selle vaimu kujundada viisil, mis kutsub nii mõneski esile kõhklusi. On neid, kes kardavad, et usule toetumine võtab rahvalt tahte ise enda saatuse eest vastutust võtta. Kui vanaviisi enam elada ei saa, uutmoodi aga veel ei oska – kuidas siis elada? Kuidas muutuda ja jääda seejuures iseendaks?

Lisainfo: kadri@oef.org.ee

Allikas: Avatud Eesti FondLisa kommentaar