juuli 2011
E T K N R L P
« juuni   aug »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Login

<!–:et–>Tartu Ülikool kohtas abituriente paljude muutustega<!–:–>

Pühapäev, juuli 10, 2011

img_4689

Sellel nädalal on ENIA toimetus väga huvitatud sellest, kuidas vastuvõtt-2011 toimub. Sellel põhjusel 4.-10. juulil pöörame tähelepanu enamasti selle teema poole ning tahaskime täna tutvuda Teid muutustega, mis toimusid Tartu Ülikoolis sellel aastal. 642-522

Pole enam vastuvõtulävendit
TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo teatas meile, millised uuendused ootasid abituriente sellel suvel.

Kõigepealt toimus vastuvõtt kõikides õppeastmetes ja õppevormides taas paremusjärjestuse alusel, mitte lävendipõhiselt nagu varasemalt. “Lävendipõhine vastuvõtt toimus bakalaureuse- ning rakenduskõrgharidusõppes kõikidele õppekohtadele ning magistriõppes riigieelarvevälistele õppekohtadele ning tähendas seda, et igal õppekaval oli kehtestatud kindel punktisumma ehk lävend, mille ületamisel võeti üliõpilaskandidaat õppekavale vastu sõltumata sellest, kui palju oli sellel õppekaval riigieelarvelisi ja riigieelarveväliseid õppekohti. Paremusjärjestuse alusel vastuvõtu korral on aga kindlaks määratud arv riigieelarvelisi ning riigieelarveväliseid õppekohti. Näiteks, kui on kümme riigieelarvelist õppekohta, siis kümme kõige kõrgema punktisummaga kandidaati võetakse nendele õppekohtadele ka vastu. Seega võib öelda, et avaldusi on sel aastal esitatud küll rohkem, vastu aga võetakse ikka need kandidaadid, kes paremusjärjestuse alusel täidavad etteantud arvu õppekohti. Kui palju õppekohti ette on nähtud, tuleneb juba meie koolitusvõimsusest, st kui palju tudengeid me oleme võimelised õpetama ilma, et õppetöö kvaliteet kuidagi kannataks”,- lisas tema.

Eritingimused kui vahend, mis äratab tähelepanu
Tartu Ülikooli eesmärkideks on teha niimoodi, et vastu võtta võimalikult palju motiveeritud üliõpilaskandidaate. Seetõttu on loodud nn eritingimused. Kaja Karo ütles, et analüüsid tõendavad, et eritingimustel vastuvõetud (k.a medalistid) on ülikooliõpingutes edukad.


TÜ Kolledžid ja uued erialad
Sellel aastal on ka uusi õppekavu, enamik milliseid on Viljandi Kultuuriakadeemias: rakenduskõrgharidusõppes rahvusliku metallitöö õppekava, kaks ingliskeelset magistriõppekava: muusika ja filmikunsti helitehnoloogiad (ühisõppekava koos Tallinna Ülikooliga) ning virtuaalkeskkondade loomine ja arendus, ja kaks eestikeelset magistriõppekava: pärimusmuusika (ühisõppekava koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga) ning pärandtehnoloogia.

Uued õppekavade nimed
Lisaks kõigele, on saanud mõned erialad uue nime. Näiteks, sotsiaal- ja haridusteaduskonnas bakalaureuseõppekava ajakirjandus ja suhtekorraldus nimetatakse nüüd ajakirjandus ja kommunokatsioon. Veel enam, kasutatakse praegu magistriõppekava Balti õpingute asemel Läänemere regiooni uuringud. Pärnu kolledžis rakenduskõrgharidusõppekava sotsiaaltöö korraldus sai nime “sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus”.

Kaja Karo ka meenutas, et tudengitel on suurepärane võimalus välismaale õppima minna ERASMUS-e programmi kaudu. Tartu Ülikooli üliõpilaste jaoks on kõige populaarsemad kohad mujal õppimiseks Hispaania, Saksamaa,642-523
Prantsusmaa ning Soome.

Tatjana SolovjovaKommenteerimine on suletud.